O NAS

WIOLETTA SZUBA-FRANCZAK

Absolwentka Filologii Polskiej i kulturoznawstwa UJ. Pedagożka z wieloletnim doświadczeniem pracy dydaktycznej i wychowawczej oraz jako instruktorka teatralna. Ukończyła także Studium Terapii przez Sztukę, Studia Podyplomowe z Arteterapii. Certyfikowana trenerka dramy (Szkoła Trenerów Dramy Drama Way), Teatru Forum i Teatru ze Społecznością (kursy Drama Way). Właścicielka firmy o profilu edukacyjnym, współautorka bajek dramowych (profilaktyczny program dla dzieci), twórczyni i realizatorka warsztatów rozwojowych i szkoleniowych. Współzałożycielka Fundacji Inicjatyw Twórczych i Społeczno-Edukacyjnych Kurdybanek, w której realizuje projekty społeczne i edukacyjne dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

W pracy wykorzystuje metody teatralne, dramowe, improwizację jako narzędzia do wspierania zasobów osobowych. Wierzy, że zmiany społeczne są możliwe i że zaczynają się od pojedynczego człowieka.

W wolnym czasie ogląda świat z rowerowego siodełka

WSPÓŁPRACOWNICZKI

MARIA MARUSZCZYK

Absolwentka psychologii w SWPS w Warszawie. Ukończyła szkołę warsztatu i treningu psychologicznego w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA oraz Szkołę Dramy Stosowanej w Stowarzyszeniu Praktyków Dramy STOP – KLATKA. Współpracowała z Instytutem Psychologii PAN w międzynarodowym projekcie. Działa w obszarze psychoedukacji i dramy stosowanej. Ma na swoim koncie ponad trzysta godzin szkoleniowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Jej pasją są dobre filmy, książki i podróże na odległe kontynenty. Dla przyjemności tworzy biżuterię robioną haftem koralikowym.

ANNA ĆWIKLIŃSKA

Absolwentka psychologii i ekonomii na KUL im. Jana Pawła II oraz Studiów Podyplomowych z arteterapii. Trenerka z obszaru psychoedukacji i doradztwa zawodowego z około 10 letnim doświadczeniem. Przygotowuje i realizuje projekty rozwojowe, prospołeczne i edukacyjne. W swojej pracy wykorzystuje Teatr Forum, dramę, sztuki wizualne. Członkini Zarządu Fundacji Inicjatyw Twórczych i Społeczno-Edukacyjnych Kurdybanek. Aktualnie w trakcie studiów z psychoterapii w nurcie Gestalt.

W Karimbie jest trenerką wiodącą.

Jej pasją jest manualne rzemiosło artystyczne.

MAGDALENA  MICHNOWICZ

Psycholożka i trenerka z doświadczeniem w pracy z dziećmi i z młodzieżą. Prowadzi szkolenia rozwijające umiejętności psychospołeczne w organizacjach pozarządowych i placówkach edukacyjnych. Skończyła m.in. Szkołę Trenerów STER, Kurs Dramy Stosowanej i Szkolenie certyfikacyjne Trener umiejętności społecznych TUS SST. Aktualnie pracuję w CPES Parasol w Programie Rakowicka 10 oraz w Tamie – Krakowskim Centrum Budowania Bezpieczeństwa i Przeciwdziałania Przemocy w Szkole przy Krakowskim Ośrodku Terapii. Kontynuuje kształcenie w Etapie Zaawansowanym Psychodynamicznego Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym.
W Karimbie prowadzi warsztaty dramowe o emocjach, konsultuje scenariusze oraz zajmuje się merytorycznym opracowaniem programu dla dzieci o wartościach. 

ISMENA ŁADECKA

Psycholożka i trenerka. Jej pasją jest praca z grupą, wykorzystywanie jej dynamiki i potencjału edukacyjnego. Od 2008 roku prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży (w obszarach m.in. integracji grupy, radzenia sobie z emocjami, komunikacji, asertywności, radzenia sobie ze stresem, metod szybkiej nauki oraz szeroko pojętej twórczości), a także szkolenia miękkie dla dorosłych. Aktualnie ukończyła studia podyplomowe NVC (Porozumienie bez przemocy). W bajkach dramowych wykorzystuje także swoje zdolności aktorskie i improwizacyjne.

Oprócz psychologii, interesuje się grami fabularnymi i symulacyjnymi, literaturą fantastyczną oraz tańczy tango argentyńskie.

MAŁGORZATA BOJANOWSKA

Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej oraz jej wieloletnia nauczycielka akademicka. Dyplomowana pedagożka z doświadczeniem w pracy z dziećmi.  Pomysłodawczyni i założycielka manufaktury LUKKA, gdzie projektuje i produkuje kreatywne zabawki do samodzielnego zbudowania i dekorowania. Autorka kostiumów i scenografii do dziecięcych przedstawień.

Jej pasją jest projektowanie oraz tworzenie niezwykłych kolaży.

ALDONA KAŁAT

Absolwentka malarstwa na Akademii Pedagogicznej w Częstochowie. Wieloletni pedagog wychowania przedszkolnego z kwalifikacjami oligofrenopedagoga. Ukończyła Studium Terapii przez Sztukę w Teatrze Ludowym w Krakowie, a także studia podyplomowe z logopedii w WSB w Dąbrowie Górniczej.

Prowadzi warsztaty artystyczne w placówkach przedszkolnych i szkolnych.